Proiect cofinanțat din Fondul Social European, prin Programul Operațional
Capital Uman (POCU) 2014 - 2020. Pentru informații detaliate despre
celelalte programe cofinanțate de Uniunea Europeană, vă invităm să
vizitați www.fonduri-ue.ro

27 de absolvenți la prima sesiune a cursurilor de formare antreprenoriala din județul Harghita 10-08-2018
 
Între 4-9 august 2018 s-a desfășurat la Odorheiul Secuiesc prima sesiune de formare antreprenorială Start-up Urban din județul Harghita. 

 

Cursurile au fost realizate de trainerii EDUKADO S.R.L. Dl. Katona Levente şi D-ra Csata Tünde, fiind acreditate de Agenția Națională pentru Calificări. 

 

 

Tünde Csata e Consultant, evaluator, manager și autor de proiecte europene cu o experiență în investiții care cumulează peste 3 mil. euro buget total.

 

 

 

Levente Katona e antreprenor, consultant și analist financiar, specialist în managementul riscului și pe traininguri oferite sistemului bancar din România și din străinătate.

 

 

 

 

 

Prima sesiune din județul Harghita s-a încheiat în 9 august cu o evaluare în urma căreia au absolvit 27 de cursanți, împreună cu doi cursanți din Sesiunea 1 de cursuri din județul Covasna, de la Sfântu Gheorghe. Unul din cursanți a absentat, urmând o posibilă reînscrierre la exament. 

 

 

 

 

 

 

Rezultatele examinării din 9 august le găsiți în tabelul de mai jos:

 

Nr.

crt.

Nume şi prenume absolvent

Media generală

  1. 1.

ANTAL ISTVÁN

8,75

  1. 2.

BEGE MIKLÓS

7,75

  1. 3.

BERECZKI SZILVIA

9,75

  1. 4.

BIBÓ ISTVÁN-OLIVÉR

ABSENT

  1. 5.

BICSAK GÁBOR

9,75

  1. 6.

BORBÉLY LAURA

9,25

  1. 7.

CSERGŐ ERVIN

9,75

  1. 8.

CSERGŐ ZOLTÁN

9,25

  1. 9.

DERZSI SZABOLCS

9,50

  1. 10.

ERDŐS JOZSEF

8,75

  1. 11.

GÁL ELENA-CAMELIA

10

  1. 12.

GYÖRGYI TAMÁS-ZOLTÁN

9,25

  1. 13.

HEGYI ISTVÁN

10

  1. 14.

ILYÉS HUNOR

9,75

  1. 15.

ILYÉS TAMÁS

9,50

  1. 16.

JAKAB TIMEA

9,75

  1. 17.

KATONA SZILÁRD-ZOLTÁN

10

  1. 18.

LUKÁCS CSILLA

9,50

  1. 19.

LUKÁCS ISTVÁN

9,50

  1. 20.

NAGY DÓRA

9,75

  1. 21.

PETE  ARNOLD

9,75

  1. 22.

SABĂU HENRIETA

9,75

  1. 23.

ŞCHIOPU- TOTH AUREL

10

  1. 24.

SIMON SZILVIA

9

  1. 25.

SZÁSZ-BALÁZS KINGA

9,25

  1. 26.

TANKÓ FERENC

10

  1. 27.

TANKÓ JÓZSEF

9,50

  1. 28.

VARGA ZSOLT

9,25

  1. 29.

BAKOS BOGLÁRKA-ZSÓFIA (cursant Sesiune 1, Covasna)

9,50

  1. 30.

IVÁCSON ENDRE (cursant Sesiune 1, Covasna)

10


Clici aici pentru calendarul cursurilor Start-up Urban  din celelalte județe. 

 

Detalii despre toate etapele proiectulului Start-up Urban, derulat în cele 6 județe ale regiunii Centru, găsiți la acest link.