Proiect cofinanțat din Fondul Social European, prin Programul Operațional
Capital Uman (POCU) 2014 - 2020. Pentru informații detaliate despre
celelalte programe cofinanțate de Uniunea Europeană, vă invităm să
vizitați www.fonduri-ue.ro

Lista completa a celor 54 de afaceri infiintate si finantate prin Start-up Urban 09-06-2021

 

 

Lista beneficiarilor Start-up Urban și a afacerilor înființate de aceștia:

 

Firma Reprezentant legal Judet Administrator schema de minimis Website Cod CAEN
PEARLINE Buta Emil Ioan Alba PMAI https://pearline.ro/ 1419 - Fabricarea altor articole de îmbrăcăminte și accesorii n.c.a.
TRILOGY STUDIO Costan Iuliana-Alina Alba PMAI   7420 - Activități fotografice
MCREATIV BRODART Toderean Maria Felicia Alba PMAI https://mcreativ.ro/ 1392 - Fabricarea de articole confecționate din textile (cu excepția îmbrăcămintei și lenjeriei de corp)
ECODESIGN TOOLS Stancescu Mihail Ciprian Brasov APRSC   7112 - Activitati de inginerie si consultanta tehnica legate de acestea
MASSIF MTB & BV EXPERIENCE Stratila Marius Brasov APRSC   7990 - Alte servicii de rezervare si asistenta turistica 
EVER FIXIT Pap Henrietta Covasna Edukado   9512 - Repararea echipamentelor de telecomunicatii
IBEROSTAR Budai Hunor Attila Covasna Edukado   4520 - Întretinerea si repararea autovehiculelor
NEWEL TURNING Czine Emese Covasna APRSC   1629 - Fabricarea altor produse din lemn; fabricarea
articolelor din pluta, paie si din altor materiale vegetale impletite
NITARON DESIGN Marton Szabolcs Covasna Edukado   7410 - Activitati de design specializat
WUNDERPLATZ Bagoly Levente Covasna APRSC   9329 - Alte activitati recreative si distractive n.c.a.
HEBO TRAILERS Sabau Henrieta Harghita Edukado   2920 - Productia de caroserii pentru autovehicule; fabricarea de remorci si semiremorci 
CAMELCODING Szilagyi Levente Harghita Edukado   6201 - Activitati de realizare a software-ului la comanda
MAGIC-ALL PETS Balazs Ildiko Harghita Edukado   9609 - Alte activitati de servicii n.c.a.
Screeding Pump Zagon Raul Nicolae Mures FNTM   4120 - Lucrari de constructii a cladirilor rezidentiale si nerezidentiale
Financial Adviser & Sport Consultant Sterp Ionut Dan Mures FNTM   7022 - Activitati de consultanta pentru afaceri si management
FORAJE MURES Budian Petru Ionut Mures FNTM   4313 - Lucrari de foraj si sondaj pentru constructii
Catering Nutritional Dragoi Mihaela Sibiu FNTM   5621 -
Activităţi de alimentaţie (catering) pentru evenimente
GASTRO SIBIU Mesea Ioan Horatiu Sibiu FNTM   5621 -
Activităţi de alimentaţie (catering) pentru evenimente
NATY DELICE Piloiu Ion Sibiu FNTM   1071 -
Fabricarea pâinii; fabricarea prăjiturilor şi a produselor proaspete de patiserie
OAK TREE TRAVEL Ionescu Florin Sibiu FNTM   7912 - Activităţi ale tur-operatorilor
INTELLISYS ENGINEERING Onica Stefan Alba PMAI   4321 - Lucrări de instalații electrice
ZMEURICI Barbat Ruxandra Teodora Alba PMAI   1032 - Fabricarea sucurilor de fructe și legume
Broscotean-Scirneciu Mihai II Broscotean-Scirneciu Mihai Brasov APRSC   7721 - Activitati de inchiriere si leasing de bunuri recreationale si echipament sportiv
PETRO TOPO CAD Rus Iuliana Petronela Brasov APRSC   7112 - Activitati de inginerie si consultanta tehnica legate de acestea
ADB Biomass Bartha Balazs Covasna APRSC   1629 - Fabricarea altor produse din lemn; fabricarea
articolelor din pluta, paie si din altor materiale vegetale impletite
CHERRY CHAIR Istvan Csilla Maria Covasna APRSC   3109 - Fabricarea de mobila n.c.a.
HEBO GETAWAY Szakacs Botond Harghita Edukado   6820 - Inchirierea si subinchirierea bunurilor imobiliare proprii sau in leasing
RCT FACILITY Todea Moga Ciprian Doru Mures FNTM   8121 - Activitati generale (nespecializate) de curatenie interioara a cladirilor 
SPRINT ARENA Matei Letitia-Ionela Sibiu FNTM   9311 - Activitati ale bazelor sportive
CREACTIVITY EVENT SOLUTIONS Gal Csilla Mures FNTM   9329 - Alte activitati recreative si distractive n.c.a.
AUTHENTIC INTERIOR DESIGN Mihalte Cosmin Iosif Mures FNTM   7410 - Activitati de design specializat
YOUNG AND SMART KIDS Wagner Adrian Emanuel Mures FNTM   8552 - Invatamant in domeniul cultural 
MAPARE CAD3D Muresan Ioan Dorin Mures FNTM   7112 - Activitati de inginerie si consultanta tehnica legate de acestea
HOINARI PRIN LUME Farcas Monica Mures FNTM   8299 - Alte activitati de servicii suport pentru Intreprinderi n.c.a.
ATELIERUL CU HARTIE Vatafu Steliana Sibiu FNTM   1723 - Fabricarea articolelor de papetarie
GNANDTA SMILE Gnandt Andrei Sibiu FNTM   3250 - Fabricarea de dispozitive, aparate si intrumente medicale, stomatologice
APICTURE Rosca Daniel-Marian Sibiu FNTM   7912 - Activitati ale tur-operatorilor
RISE UP DANCE Popescu Vasile Sibiu FNTM   8552 - Invatamant in domeniul cultural 
BVKD Media Cirstica Adrian Ionut Brasov APRSC   6201 - Activitati de realizare a soft-ului la comanda
MICA NOEL Craciun Mihaela Brasov APRSC   4776 - Comert cu amanuntul al florilor, plantelor si semintelor; comert cu amanuntul al animalelor de companie si hrana pentru acestea, in magazine specializate
BART GARAGE Nastase Florin Brasov APRSC   4520 - Intretinerea si repararea autovehiculelor
COOLCUIB Roata Emil Brasov APRSC   1623 - Fabricarea altor elemente de dulgherie si tamplarie, pentru constructii
GINGER CONCEPT Tutunaru Mihaela Brasov APRSC   9329 - Alte activitati recreative si distractive n.c.a.
DMC STUDIO Dumitrescu Maria-Corina Covasna Edukado   8623 - Activitati de asistenta stomatologica
FOGTÜNDÉR Bato Katalin Harghita Edukado   7111 - Activități de arhitectură
CUBA LOFT CAFÉ Sprencz Tamas Harghita Edukado   5630 - Baruri si alte activitati de servire a bauturilor
SZBK NATURADENT Szasz-Balazs Kinga Harghita Edukado   8623 - Activitati de asistenta stomatologica
MAGTAR PROJECT Vas Reka Harghita Edukado   6820 - Inchirierea si subinchirierea bunurilor imobiliare proprii sau in leasing
LEARNLOGICS Xantus Zsolt Harghita Edukado   6201 - Activitati de realizare a software-ului la comanda
HERMES CLEAN Burian Mariana Simona Alba PMAI   9601 - Spălarea și curățarea (uscata) articolelor textile si a produselor din blană
ALEBOGDI BRUNO Contor Alexandru Alba PMAI   4332 - Lucrari de tamplarie si dulgherie
INTEGRO ENGINEERING Florea Ioan Marius Alba PMAI   4321 - Lucrari de instalatii electrice
DEUTSCH ALTERNATIV Rusu Petriana Sorina Alba PMAI   8552 - Invatamant in domeniul cultural
TIGROS MARK TECH Secareanu Lucian Daniel Alba PMAI   6201 - Activități de realizare a soft-ului la comandă

Beneficiarii cu planuri de afaceri selectate prin concursul organizat în prima etapă a proiectului, între august - noiembrie 2018, au parcurs stagii de practică și au beneficiat de consultanță-mentorat intre ianuarie 2018 - iulie 2019. 

 
Ulterior înființării, fiecare dintre cele 54 de întreprinderi a primit ajutorul de minimis în valoare de maximum 39.000 euro.
 

Aici puteți citi câteva dintre poveștile lor.