Proiect cofinanțat din Fondul Social European, prin Programul Operațional
Capital Uman (POCU) 2014 - 2020. Pentru informații detaliate despre
celelalte programe cofinanțate de Uniunea Europeană, vă invităm să
vizitați www.fonduri-ue.ro

Rezultate finale Concurs Start-up Urban, dupa solutionarea contestatiilor 21-11-2018

Image may contain: one or more people, people sitting and text

 

Stimați candidați,


Vă mulțumim pentru participarea la Concursul de planuri de afaceri Start-up Urban!

 

Vă aducem la cunoștință că pentru soluționarea contestațiilor depuse, la nivelul fiecărui județ a fost constituită câte o Comisie de soluționare a contestațiilor, formată din 3 persoane, altele decât cele care au făcut parte din Comisia de evaluare și selecție.

 

În urma procesului de reevaluare a planurilor de afaceri și a interviurilor, în baza contestațiilor depuse, vă comunicăm mai jos varianta finală a clasamentului, pe fiecare din cele 6 județe.

 

 

Clasament Județul Alba (10 locuri eligibile pentru finanțare)
 

Locul obținut

Nume și Prenume

1

Burian Mariana Simona

2

Onica Ștefan

3

Rusu Petriana – Sorina

4

Costan Iuliana - Alina

5

Toderean Maria Elena Denisa

6

Contor Alexandru

7

Mărginean Mădălina

8

Bărbat Ruxandra Teodora

9

Buta Emil Ioan

10

Florea Ioan-Marius

11

Secăreanu Lucian Daniel

12

Soare Florin

13

Todorean Dragoș-Laurențiu

14

Șerban Cristina Maria

15

Rusu Răzvan-Gheorghe

16

Răcuci Alina-Daniela

17

Munteanu Radu-Cristian

18

Nichimis Iulia Cristina

19

Boca Marin Augustin

20

Cozi Bogdan

21

Sărăcuț Miriam Betuel

22

Al.Tomi Gabriel Toma Octavian

23

Motora Mihai

24

Fit Violeta

25

Olteanu George-Marian

26

Orosan Aurelian Marius

27

Coman Alin Constantin

28

Drăgan Ovidiu Adrian

29

Popa Andrei

 

 

Clasament județul Brașov (9 locuri eligibile)

 

Locul obținut

Nume și Prenume

1

Stăncescu Mihai

2

Călin Ionuț

3

Strătilă Marius

4

Năstase Florin

5

Crăciun Mihaela

6

Rus Iuliana Petronela

7

Tutunaru Mihaela

8

Broscoțean-Scîrneciu Mihai

9

Cîrstică Adrian Ionuț

10

Roată Emil Mihai

11

Bejan Ioana

12

Lacătuș-Dima Dan Eugen

13

Țilimpea Ana Maria

14

Moarcăș Ionuț

15

Șerban Emanoil Traian

16

Șaptelei Cristi

17

Naidin Minerva Mariana

18

Ionescu Dorina Georgiana

19

Anton Cristian Valeriu

20

Crăciun Cătălin

21

Rudzic Petru

22

Șerban Florin

 

 

Clasament județul Covasna (8 locuri eligibile)

 

Locul obținut

Nume și Prenume

1

Márton Szabolcs

2

Pap Flechamer Henrietta

3

Budai Hunor Attila

4

Czine Emese

5

Bagoly Levente

6

Dumitrescu Maria-Corina

7

István Csilla Mária

8

Bartha Balázs

9

Sorbán Szabolcs

10

Ivácson Endre

11

Kelemen Péter

12

Lukács István

13

Bakos Boglárka Zsófia

14

Teleki Aranka

15

Lukács-Paizs Hunor

16

Grüman-Csíki Csenge

17

Kovács Zenkő-Bernadett

 

 

Clasament județul Harghita (9 locuri eligibile)

Locul obținut

Nume și Prenume

1

Pete Arnold

2

Szilágyi Levente

3

Szász Balázs Kinga

4

Szakács Botond

5

Lukács Antal-Levente

6

Sabău Henrietta

7

Balázs Ildikó

8

Xantus Zsolt

9

Vas Réka

10

Sprencz Tamás

11

Bató Katalin

12

Simo Robert

13

Balló Tamás

14

Hegyi István

15

Tankó Ferenc

16

Lukács Mária

17

Bereczki Szilvia

18

Csergő Ervin

19

Szentes Zsófia

20

Ilyés Hunor

21

Kémenes Gellért


 

Clasament județul Mureș ( 9 locuri eligibile)

Locul obținut

Nume și Prenume

1

Todea-Moga Ciprian Doru

2

Gainar-Pintea Adela

3

Zagon Raul Nicolae

4

Budian Petru Ionut

5

Wagner Adrian Emanuel

6

Mihalte Cosmin Iosif

7

Sterp Ionut Dan

8

Muresan Ioan Dorin

9

Gal Csilla

10

Stoica Cristian

11

Farcas Monica

12

Caraivan Sergiu Ciprian

13

Gutu Adrian Petru

14

Oroian Aurelian

15

Gal Sandor

16

Cretu Ioan

17

Csorba Fekete Eszter

18

Egri Loredana Elena

19

Prisca Radu Alexandru

20

Tintesan George Alexandru

21

Turcu Gabriela Monica

22

Pamfilie Marius Andrei

23

Toma Andrei Alexandru

 
 

Clasament județul Sibiu (9 locuri eligibile)

 

Locul obținut

Nume și Prenume

1

Șuteu Diana-Agatha

2

Roșca Daniel Marian

3

Ionescu Florin

4

Gnandt Andrei

5

Mesea Ioan Horatiu

6

Piloiu Ion

7

Vătafu Steliana

8

Drăgoi Mihaela

9

Matei Letiția Ionela

10

Popescu Vasile

11

Marin Lucreția-Maria

12

Baciu Ana-Maria

13

Pintea Traian

14

Matei Andreea-Georgiana

15

Baciu Dumitru

16

Drăgușanu Maria-Ecaterina

17

Uscatu Maria-Iuliana

18

Gligor Ionela

19

Balc Denisa Ana-Maria

20

Banu Ilie

21

Mereu Cristina Mihaela

22

Balint Mihaela Andreea

23

Popa Daniela Carmen

24

Artene Piloiu Oana Daniela

25

Totan Mărioara Paraschiva

26

Chiș Carmen-Maria

27

Costanda Alexandru Dan

28

Beschiu Daniela

29

Sumanariu Ilinca Nicoleta

30

Cîmpean Anca

N/A

Schiopu Mihaela

N/A

Burla Reli Florentina

 

 

Partenerii proiectului, Fundația Națională a Tinerilor Manageri - FNTM (lider de consorțiu), Municipiul Alba Iulia, SC EDUKADO SRL (Metodica) și Asociația pentru Promovarea Responsabilității Sociale a Companiilor - APRSC, au selectat  54 de planuri de afaceri din cele 6 județe transilvănene ale Regiunii Centru, ce urmează a fi finanțate individual cu maximum 39.000 euro.

 

Mulțumim pentru întreaga implicare și pentru efortul depus pe perioada proiectului Start-up Urban!